Materace dziecięce do łóżka i do łóżeczka

Podstawą spokojnego snu dziecka jest dobry materac. Aby zapewniał pełen komfort dziecku, powinien być wykonany z odpowiednio dobranych materiałów. Wybór materacy dziecięcych na rynku jest dość spory. My skupiliśmy się na doborze najczęściej wybieranych i polecanych przez rodziców materacy od sprawdzonego, polskiego producenta.

Bezpieczny materac dla dziecka

Materace dla dzieci dostępne w naszej ofercie są przeznaczone dla grup wiekowych 0+ i 2+. Są one wykonywane z gruntownie sprawdzonych i odpowiednio dobranych surowców i półproduktów. Każdy materac składa się z pokrowca i wkładu. Wszystkie materace posiadają aktualne i uznawane w Polsce certyfikaty i atesty. W przypadku materacy z wkładami piankowymi mowa o certyfikatach Eko-Tex lub Certi-Pur. Pianki lateksowe, które stanowią wkład do materaców posiadają certyfikaty Eko-Tex Standard oraz Euro-Latex. Ponadto wybrane materace posiadają atest FIRA, który jest potwierdzeniem, że dany materac nie jest łatwopalny. Dzianiny wykorzystywane przy produkcji pokrowców są badane przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi, który wydaje certyfikaty Eko-Tex oraz Bezpieczny dla Dziecka.

Materace lateksowe dla dzieci

Jednym z najlepszych wkładów do budowy materaca jest pianka lateksowa. Do jej podstawowych cech należy zaliczyć:

  • doskonałą elastyczność punktową,
  • trwałość,
  • wielosezonowość,
  • właściwości antyalergiczne.

Jest to materiał zdrowy dla dziecka i m.in. z tego względu coraz częściej wybierany przez rodziców w całej Europie. Długa gwarancja na wkład materaca lateksowego świadczy również o jego trwałości. Nie bez powodu jest to materac polecany przez pediatrów, ortopedów oraz zadowolonych rodziców. Na wielu forach i portalach internetowych można znaleźć setki pozytywnych opinii na temat materacy lateksowych.

Pianka lateksowa stosowana w materacach jest wykonana w co najmniej 20% z lateksu naturalnego, co daje gwarancję jej trwałości i elastyczności. Oprócz tego, że materac jest bardzo komfortowy pomaga również kształtować prawidłową sylwetkę dziecka oraz dba o młody kręgosłup. Ponadto skutecznie wspomaga odpowiedni rozwój malucha.

Sen w życiu każdego z nas jest bardzo ważny, dlatego warto zadbać o jego komfort już od najmłodszych lat.

Materace piankowe dla dzieci

Materac piankowy dobrze sprawdza się jako materac dla dziecka. Jest wykonany z pianki wysokoelastycznej o niskiej gęstości, co gwarantuje trwałość i elastyczność materaca, a także daje większą twardość, która stanowi idealne podłoże dla dziecięcego kręgosłupa. Dwustronne materace piankowe posiadają dwie zmienne twardości w zależności od wagi dziecka, dlatego mogą z nich korzystać zarówno lżejsze dzieci, jak i nieco cięższa młodzież.

Materace są zbudowane z pianek wysokoelastycznych z otwartą strukturą komórkową. Taka budowa pozwala zapewnić prawidłową wentylację materaca oraz trwałość, a także zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa

 
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl